Sivas’ta muhteşem düğün fotoğrafları için ipuçları

Sivas’ta muhteşem düğün fotoğrafları için ipuçları

Her genç kızın hayalidir beyaz gelinlik ile fotoğraflanmak; özellikle bu fotoğraflar özel günde ölümsüzleşecekse daha da anlamlı olur. Fakat her kişi hayal ettiği fotoğrafa sahip olamayabilir; bunun için Sivas Düğün Fotoğrafçısı olarak hayal ettiğiniz karelere kavuşmanın püf noktalarını sizin için derleyeceğiz;

1) Fotoğraf makinesine bakmadan pozlar vermek
Ünlü birisi olsanız dahi objektife bakarak poz vermek ilk etapta sizi zorlayacaktır. Bu nedenle fotoğraf çekimleri esnasında objektife bakmak yerine başka yönlere bakmanız sizin için değişik fotoğrafların ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Fotoğraflar işlenip size ulaştığında ne demek istediğimiz daha iyi anlayabileceksiniz çünkü ortaya çok sıcak ve samimi pozlar çıkacak. Fotojenik değilseniz yapılacak tek iş fotoğrafçıya bakmamak olacaktır;

2) Bol Bol Gülücük
En önemli gün geldi çattı; düğüne saatler var ve fotoğraf çekilecek. İşte önemli konulardan birisi de burada başlıyor. Heyecan ve strese dayalı olarak istemsiz bir gerilme olabilir. Endişeli halinize bakıp sakın umutsuzluğa düşmeyin; bu durumu yenmenin en güzel yanı kesinlikle gülümsemektir. Klasik düğün pozlarına baktığınız da kafanız karışabilir. Çoğu çift bu düşüncelerle ciddi pozlar vermeye çalışır. Evlilik mutlulukla özdeşleşen bir simge olduğu için o güne ait fotoğraflarınızın da bol gülücüklü olması önem arz eder. Sivas Düğün Fotoğrafçısı olarak diyoruz ki; çekim süresi boyunca karşılaşılabilecek tüm olumsuzlukları, stresi ve gerginliği bırakıp bol bol gülümseyin ve günün keyfini çıkarın.

3) Aşkınızı ve heyecanınızı fotoğraflara yansıtın.
Fotoğraf her insan için farklı duygular yansıtır. Burada sizin yansıtacağınız duygu aşkınızı aktarabilmenizdir. Evlilik fotoğraflarınızın çekildiği esnada eşinizle olan uyumunuz, aşkınız ve heyecanınızın üst seviyede olması fotoğraflara direk yansıyacaktır. Sivas Düğün Fotoğrafçısı olarak bu durumu kesinlikle öneriyoruz. Neyi yansıtırsanız ekranda onu görürseniz; mutlu ise mutlu fotoğraflar, mutsuz ise mutsuz fotoğraflar. Onun için heyecanınızı kesinlikle kaybetmeyin.

4) Yanınızda olacak kişilere dikkat;

Çekime gideceğiniz esnada kimlerin size eşlik edeceğini iyi seçmeniz gerekir. Çünkü çekim yapılırken yanınızda sıkıcı ve ya problem yaşayacağınız kişilerin olması sizleri olumsuz yönde etkileyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir