Doğru iletişim kuralları; Doğru fotoğrafçı seçimi

Doğru iletişim kuralları; Doğru fotoğrafçı seçimi

Sivas Düğün Fotoğrafçısı olarak bugüne kadar yaşadığımız ve gördüğümüz izlenimleri yeni evlenecek gelin ve damatlarla paylaşıyoruz. Bunların en başında ne var diye sorarsanız kesinlikle iletişim deriz. Nitekim iletişim, hayatın her alanında önemli olduğu gibi fotoğrafçılıkta da çok önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Her alanda doğru iletişim, hoş görü, saygı ve pozitif enerji gibi söylemleri çok duyarız. Fotoğraf çekimlerinde bunlardan herhangi birinin eksikliği, sonuçlara da yansıyacağı gibi tekrarı olmayan çekim gününü de alt üst edebilir.

Fotoğrafçının iletişimsizliğine dikkat

Sivas Düğün Fotoğrafçısı olarak bugüne kadar gördüklerimiz arasında en dikkat ettiğimiz husus kesinlikle iletişim oldu. Nitekim fotoğrafçılığı profesyonel yapanların sayısı çok az olduğundan mıdır bilinmez, ‘burnundan kıl aldırmamak’ deyimi fotoğrafçılarda da çokça görülen bir durum olmasına rağmen bizler gelin ve damatlar ile çok iyi iletişim kurmayı başarabildik. İşinin ehli bir düğün fotoğrafçısının kasvetli, gergin ve birazda iletişime kapalı olduğunu bir düşünün. Bir an önce bitse de kurtulsak durumu gibi bir sonuç ortaya çıkar ki, bu en son isteyeceğimiz kavramlardan birisi olur. Bunun için iletişime son derece önem veriyoruz.

Gelin ve damadın iletişimsizliğine dikkat

Sivas Düğün Fotoğrafçısının iletişimi ne kadar önemliyse gelin ve damat tarafından sergilenecek iletişim de o kadar önemli bir konu oluşturuyor. Çiftlerden herhangi birinde ortaya çıkacak bir iletişimsizlik can sıkılmalarına yol açabilmektedir.

Sivas Düğün Fotoğrafçısı olarak çiftlerin o gün yaşayacağı stresi biliyor ve ona göre hareket ediyoruz. Fakat Fotoğraf çekimlerinin de ikinci bir alternatifinin bulunmadığını biliyoruz. O gün iletişimde ortaya çıkabilecek sıkıntılar fotoğraflara da yansıyacaktır. Yüzü asık, morali bozuk ve gergin bir çift için fotoğrafçının yapabileceği pek bir şey yoktur.  Fotoğraflarınızdaki küçücük bir tebessüm, güzel bir ifade, sizin en özel anlarınızı ömür boyu değerli kılacak yegane unsurdur.

Bunun için iletişim hem fotoğrafçı hem de gelin ve damat için çok önemli birer unsur oluşturmaktadır. Aradan geçen yıllarda düğün fotoğraflarımıza alıp bakmamız bizim o gün ne kadar neşeli olduğumuzu gösterecektir. Bunun da oluşması için iletişim vazgeçilmez unsurlardan birisi olacaktır.

Bunun için hem doğru fotoğrafçı hem doğru iletişim oldukça önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir