Sivas’ta nişan fotoğrafı çekilirken dikkat edilmesi gereken hususlar

Sivas’ta nişan fotoğrafı çekilirken dikkat edilmesi gereken hususlar

Sivas doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir şehir. İnsanları da bir o kadar sıcakkanlı. Özel günler arasında yer alan Nişan gibi organizasyonlarda fotoğraf çekinmek de oldukça doğal bir yaklaşım olacaktır. Sivas Düğün Fotoğrafçısı olarak size rehber niteliğinde bir bilgi hazırladık. Bu bilgide Nişan Fotoğrafları çekilirken dikkat edilmesi gereken hususları ele alacağız.

Fotoğrafçınla Önceden Tanış!

Nişan evliliğe giden önemli bir adımdır. Hiç tanımadığınız birisine poz vermek ise bu sürecin en zorlu yanıdır. Bu sebeple nişan fotoğrafı çektirmeden önce fotoğrafçınız ile önceden tanışmak önemli bir konudur.Fotoğrafçının samimiyetinden tutun sizi ağırladığı mekanına kadar bir çok konu size fikir vermeye yetecektir. Sivas genelinde bu gibi bir çekim düşünüyorsanız öncelikle dikkat etmeniz gereken husus fotoğrafçının size karşı yaklaşımı olacaktır. Sivas Düğün Fotoğrafçısı olarak sizleri Rahmi Günay Caddesi eski numune hastanesi karşısında bulunan stüdyomuz da ağırlıyoruz. Kahvelerinizi yudumlarken albümleri inceleyebilir, çekimlerimizi görebilir ve yaptığımız iş hakkında kısaca bilgileri gözlemleyerek alabilirsiniz. Ayrıca fotoğrafçınız ile görüşürken hangi mekanda çekim yapacağını detaylı şekilde sorabilir, mekanlarda daha önce çekilmiş olan portfolyoları inceleyebilirsiniz.

Doğallığını Asla Kaybetme!

Fotoğrafın doğal olan en güzelidir. Fotoğrafçınızı poziyerlik konusunda size yardımcı olması da zaten portfolyosunda belli olacaktır. Farklı ekipman ve lensler ile hangi mekanda geniş açı, hangi mekan da tele objektif kullandığından tutun sizler için neleri sunduğu önemlidir.

En güzel nişan fotoğraflarının doğal olanlardan çıktığını söyleyerek başlayayım. Öncelikle kendine şunu sormalısın: Nişan fotoğraf albümüne baktığında ne görmek istiyorsun? Yapay bakışlar mı? Yoksa nişanlına olan sevgini yansıttığın doğal fotoğraflar mı? Emin ol, ikinci seçenek her zaman daha ağır basacaktır. Sivas Düğün Fotoğrafçısı olarak her ayrıntıyı ayrı ayrı oluşturmanın gayretini veriyoruz. Poz verdirmenin dışında zaman zaman çiftleri kendi hallerine de bırakıyor ve en doğal anlarını yakalamaya çalışıyoruz.

 Zamanlamaya Dikkat Et!

Sivas şartların da ne yazık ki fotoğraf çekimleri genellikle etkinliğin yapılacağı gün gerçekleşiyor. Bu sebeple zamanlama önemli bir konuyu oluşturuyor. Sivas Düğün Fotoğrafçısı olarak çiftlerimize buluşma saatinden biraz daha önce gelmeleri konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz. Bu tavsiye genellikle olası bir aksaklığa karşı yapılıyor.

Sana Yardımcı Olacak Arkadaşını İyi Seç!

Bu gibi organizasyonlarda Sivas dili ile Sadıç veya arkadaşların en büyük yardımcın olacaktır. Her anında yanında olacak iyi bir arkadaş üzerinde ki yükün neredeyse tamamını alacaktır. Geriye kalan ise Sivas Düğün Fotoğrafçısı objektiflerine poz vermek olacaktır.

Hava Durumuna Karşı Hazırlıklı Ol!

Hava durumu mutlaka takip edilmelidir. Sivas Düğün Fotoğrafçısı olarak günlük hava durumunu gün batımını takip ediyoruz zaten.. Eğer havanın serin olduğu bir dönemde çekim yapılıyorsa mutlaka yanınızda bir hırka bulundurabilirsiniz. Yaz aylarında ise terlemeden uzak durmalı, yavaş hareket edilmelidir. Kış dönemi ise oldukça sert geçtiğinden dış mekan yerine iç mekanlar tercih edilmelidir.

Çantanda Saç – Makyaj Malzemeleri Bulunsun!

Gelinler için tavsiyeler de şunu söyleyebiliriz. Ne olursa olsun yanınız da makyaj çantanız bulunsun. Çantada neler bulunmalıdır? Saçının dağılmasına karşı sabitleyici sprey, Rötuş yapabileceğin makyaj malzemeleri,Islak mendil veya makyaj temizleme mendili, Peçete, Ayna, Çok sayıda tel toka.

 Yanına Yedek Ayakkabı Almayı Unutma!

Dış mekan pozları oldukça farklı mekanlarda olabiliyor. Bu sebeple düğün günü geldiğinde yanında mutlaka düz tabanlı bir ayakkabı bulundurman faydana olacaktır. Bu stil hem tarlatan altında görünmeyecek hem de rahat yürümene ve hareket etmene sebep olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir