Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

SİVAS’TA DIŞ MEKAN DÜĞÜN ÇEKİMİ İLE İLGİLİ

İNSANLARIN MERAK ETTİĞİ SORULAR VE YANITLARI

Düğün çekimine kaç kişiyle gidiyorsunuz?

Düğün çekiminin içeriğine bağlı. En basit iki üç saatlik çekimlere 1-2 kişilik ekiple katılıyoruz. Kişi sayısı hangi çekimi ne tekniklerle yapacağımızla ilgilidir. Çekim belirlendikten sonra buna göre karar veriyoruz.

Fotoğrafları teslim alabiliyor muyuz?

Kesinlikle evet. Tüm fotoğraflarınızı dvd veya flaş bellek ortamı ile teslim alabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra panoramik albüm için oluşturulmuş özel efektli fotoğraflarınızın da büyük boy hallerini size teslim ediyoruz. Fotoğraflarınızı RAW ve Jpeg formatlarında ayrı ayrı teslimini sağlıyoruz. Bunları size vermeme gibi bir düşüncemiz hiç olmadı. Sonuçta en başta hakkını vererek siz o çekimi satın alıyorsunuz diye düşünüyoruz.

Kaç adet fotoğraf veriyorsunuz?

Biz çektiğimiz fotoğrafları saymıyoruz ve kendimizi şu kadar fotoğraf çekip işi bitirelim havasına da sokmuyoruz.  Sizin bize ayırdığınız zaman diliminde elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Albümler için ayırdığımız fotoğrafların dijital işlenmiş hallerinin yanı sıra tüm fotoğrafların orjinal hallerini size sunuyoruz. Minimum bir sayı vermek gerekirse şimdiye kadar çekmiş olduğumuz düğünlerde teslim ettiğimiz dijital fotoğrafların ortalama sayısı 500-1000 arasında değişmekte. (Tam gün çekimler hariç)

Bir albümde kaç fotoğraf olur?

Sıradan düğün albümlerinden çok panoramik albümler yapıyoruz. Bizdeki tüm albümler özel tasarımlı panoramik albümlerdir. Albümdeki fotoğraf sayısı tamamen tasarım ile ilgilidir. 20 sayfalık bir albüm 30 fotoğraf ta alır 120 fotoğrafta. Fotoğraflara göre özenli bir çalışma yapıldığında ortalama her albüm 35 ila 60 arasında fotoğraf alır. Albüm sayfa sayısı iki katına kadar arttırılabilmektedir.

Aksesuar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aksesuar kullanımı zaman zaman insanların gereksinim duyacağı materyaller arasındadır. Fakat düşünce olarak aksesuarlardan öte insanların bakışlarında ki mana, anlam ve derinlikleri fotoğraflamak daha orjinal görüntüler oluşturuyor. Renkli şemsiye, gitar, A4 kağıda yazılı ingilizce mesajlar ve kocaman gözlükler gibi standart aksesuarları çiftlerin isteğine göre temin ediyorum. Ziyadesiyle çok daha doğal ve güzel nasıl fotoğraf çekeriz onun üstünde kafa yoruyoruz. Çekilecek pozlar ve konsept önceden görüşülür ve gerekli görülürse zaten alınır, hazır bulundurulur.

Hangi mekanları kullanıyorsunuz?

Sivas doğal ve tarihi güzellikleri ile adeta bir açık hava müzesi gibidir. Sivas’ta kişilerin düşüncelerine göre güzel mekanları biliyoruz. Düğün fotoğrafı çekiminiz özellikle düğün gününüz ile aynı gündeyse zaman ve konsept planlaması yapılarak size en uygun ve sorun çıkartmayacak yer seçilmektedir.

Hangi makineleri kullanmaktasınız?

Hangi makineden ziyade hangi bakış açısına sahipsiniz sorusunu seviyoruz. Fotoğraf makinesinde Nikon tercihimiz. Bu mesele birazda alışkanlık meselesi. Günümüz düğün çekimlerinde yardımcı ekipmana istinaden genelde Nikon makineleri tercih ediyoruz. Bu işin makineden çok fotoğrafçının bakış açışı ve objektife düştüğünü biliyoruz. Hangi marka ve model olursa olsun burada ki önemli etken bakış açısıdır. Fotoğrafı oluşturan şey makineden çok fotoğrafçının yorumu olacaktır.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir