Düğün klibinde bilmeniz gerekenler

Düğün klibinde bilmeniz gerekenler

Merhaba; Sivas  Düğün Fotoğrafçısı olarak yine farklı bir konu ile karşınıza geldik.

Düğün gününüz yaklaşıyorsa, gündeminize fotoğraf, gelinlik, damatlık gibi konular giriyordur. Fotoğraf düğünlerin olmazsa olmazı. Artık stüdyoların terk edilmesi ve dış mekanlarda başlayan düğün fotoğrafları furyasına şimdi bir de video klipler eklendi. Öncelikle düğün klibi denildiğinde aklınıza ne geliyor? bir müzik eşliğinde oynayan bir grubun var olması ise yanlış bir düşüncenin ilk adımını atmış olursunuz. Amatör görüntülerin müzik üzerine atılarak yapılan video klipler insanı oldukça yanıltmaktadır.

Zira düz bir görüntü ile bu işin olacağını sanmak, bu işin yapılacağını bilmek hata üzerine hata getirir. Düğün klibi denildiğinde aklınıza gelmesi gereken ilk şey, senaryosunun bulunup bulunmadığı olmalıdır.

Rüya tarzında görüntülerin kayıt altına alınmasını hayal edebilirsiniz, fakat bu şartların uygun olup olmadığını da görmek gerekir.

Bu şi araştırmaya başladığınız da teklifler almaya da başlarsınız. Hatta el ele yürüyüşünüzden klip yapabileceğini söyleyen kişiler de olacaktır. Evet bu tür şeylerde olabilir ama içerisinde senaryo olmayan düğün klipleri her zaman sönük kalacaktır.

Görüştüğünüz kişilerden düğün klipleri için seneryo yazıp yazamayacağını öğrenin, kaç fps hızında görüntü çektiğini öğrenin, görüntüleri kaydettiği makine ile ilgili bilgiler alın; aksiyon kameralar ile düğün klibinizi renklendirebiliyor mu öğrenin, hangi kurgu programından hangi özel efektlere uygulama yaptığına kadar bir çok konuyu gündeme getirin ki sıkıntı yaşamayasınız.

Sivas Düğün Fotoğrafçısı olarak bizlerin profesyonel bir hizmet verdiğini unutmayın;

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir