Fotojenik olmak için tavsiyeler

Fotojenik olmak için tavsiyeler

Sivas Düğün Fotoğrafçısı olarak fotojenik olmak için tavsiyelerimize göz atabilirsiniz; Öyle ki düğün günü Sivas Düğün Fotoğrafçısı olarak sizlere tavsiyelerimizi illa ki aktaracağız fakat bu konuda sizin de bize yardımcı olmanızda fayda vardır. Fotojenik olmak nedir? Öncelikle buna bakmak gerekirse; Fotojenik olmak, olduğunuz halin en güzel bir biçimde fotoğrafa yansıması desek yanlış bir ifade kullanmamış oluruz. Elbette burada esas iş Sivas Düğün Fotoğrafçısı olarak bize düşüyor ama bizim de sizden isteyeceğimiz küçük isteklerimiz olacaktır. Sivas Düğün Fotoğrafçısı olarak sizden isteyebileceğimiz en önemli 10 altın kuralı sıraladık. Bu kural veya tavsiyelere uyarak düğün fotoğraflarınızın çok daha güzel çıkmasını sağlayabilirsiniz. Sivas Düğün Fotoğrafçısı olarak gerek bizim gerekse de meslektaşlarımızın tecrübeleri ile ortaya çıkarılan kural ve tavsiyeler aşağıda listelenmiştir;
1. Poz verirken ilk yapmanız gereken şey poz vermemek olmalı. Poz vereyim derken yüz kaslarındaki kasılma sizi olduğunuzdan çok daha kötü gösterir.
2. Kendinizi kasmamak için kameraya bakmayayım derken gözünüzü bir boşluğa dikmeyin. Bakışlarınızda, tavrınızda doğal olmalı.
3. Çekim esnasında objektife bakıyorsanız makineyi veya fotoğrafçıyı düşünmeyin. Sevdikleriniz görsün diye çekilen bu fotoğrafta direk onlara baktığınızı hayal edin.
4. Başınızı çok hafif öne eğin ve sert bakışları tercih etmeyin. Film afişleri ve bir spesifik bir konu dışında kimse sert bakışlı bir fotoğraftan olumlu anlamda etkilenmez.
5. Çok klasik gibi gelebilir ancak mümkün olduğunca gülümsemeye çalışın. İyi hissettiren bir fotoğrafta en önemli etken sizin ne kadar içten gülümsüyor olduğunuzdur. En önemlisi yapmacık gülümsemeyin.
6. Bedeninizi kamera karşısına paralel tutmamaya özen gösterin. Bir omzunuz kameraya yakın, başınızı normal tutarak ifadenizi takınabilirsiniz. Biraz göbeğiniz varsa bunu omuzları da geriye atarak içeri çekmenin kimseye bir zararı olmaz.
7. Makyajın aşırısı doğallığın en büyük düşmanıdır. Bu yüzden aşırı makyajdan kaçının.
8. Ruh haliniz çok önemli. Stresli ve gergin bir durumdaysanız poz vermeyi direk unutun. Bunun için en rahat olduğunuz bir anı seçin.
9. Şekilcilikten uzak durun! Tarz yapayım, şöyle afilli durayım derken kendinizi komik durumlara düşürmeyin.
10. Makineyi tutan genelde siz olmayın. Bir elinizle makineyi tutarsanız tavrınız doğal olması çok zordur.
Bütün bunları yapmış birinin fotoğraflarda güzel çıkmaması artık fotoğrafı çeken kişinin suçudur. Özellikle fotoğrafınızı profesyonel bir fotoğrafçı çekiyorsa zaten tamamını ezbere biliyor ve sizi profesyonelce yönlendiriyor olması şarttır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir